Proces výkupu nehnuteľnosti – krok za krokom

proces výkupu nehnuteľnosti - chránime domovy

V súčasnosti je na trhu s nehnuteľnosťami veľké množstvo realitných kancelárií, ktoré neférovo vykupujú nehnuteľnosti s cieľom vysokého zisku. Na toto doplatia najmä ľudia, ktorí sú v ťažkých životných situáciách, ktoré dokážu prísť zo dňa na deň. Môže ísť o exekúciu, dobrovoľnú dražbu, refixáciu úrokovej sadzby či iné nepríjemnosti spojené s nehnuteľnosťami.

Práve preto sa často stáva, že je potrebné nehnuteľnosť predať čo najrýchlejšie a najvýhodnejšie, čo však so sebou prináša chyby, ktorým je potrebné sa vyhnúť. Prečítajte si tento článok, aby ste si vedeli predstaviť, aký je riadny proces výkupu nehnuteľnosti. Nenechajte sa oklamať a prísť o reálnu hodnotu vašej nehnuteľnosti.

Obhliadka nehnuteľnosti

Obhliadka nehnuteľnosti je to prvé, čo je potrebné vykonať z našej strany. Okrem samotného riešenia vašej situácie je potrebné naceniť vašu nehnuteľnosť, ktorá vychádza z aktuálneho stavu nehnuteľnosti, lokality, dispozičných možností, právnych aspektov a mnohých ďalších faktorov, ktoré vplývajú na jej predaj. Pred obhliadkou je vhodné dostať nehnuteľnosť čo najlepšieho stavu, či už v rámci čistoty alebo odstránenia nedostatkov.

Aj napriek tomu však existujú klienti, ktorí majú záujem o nehnuteľnosť v pôvodnom stave, ktorú si prerobia podľa vlastných predstáv. Je však iba na vás, či si chcete vybavenie ponechať alebo ho vykúpiť spolu s nehnuteľnosťou.

Pripravenie právnych dokladov

V rámci výkupu nehnuteľnosti je potrebné si pripraviť niekoľko právnych dokumentov pred samotným prevodom vlastníckeho práva. V rámci osobných dokladov ide o platný doklad totožnostidoklad o nadobudnutí nehnuteľnosti či list vlastníctva. Okrem iného je potrebné vybaviť aj písomný súhlas každého z majiteľov nehnuteľnosti, majetkové vyrovnanie či platnú plnú moc. Môže tiež ísť o katastrálnu mapu či potvrdenie o výške zostatku úveru. Niektoré z týchto dokladov sú však individuálne k rozdielnym situáciám.

Kedy je cena za nehnuteľnosť optimálna?

Výkup bytu či domu patrí medzi rýchlejšie riešenia ako samotný predaj. Klasický predaj v súčasnosti trvá na realitnom trhu 5 až 8 mesiacov. Pre ľudí, ktorí potrebujú expresné riešenie na mieru, a teda disponovanie peniazmi už do 1 mesiaca, je tu výkup nehnuteľnosti.

Výkup je často spojený s nižšou finančnou hodnotou nehnuteľnosti ako v skutočnosti práve kvôli rýchlemu jednaniu. U nás sme pripravení investovať až 70 000 000 eur do výkupu nehnuteľností na Slovensku. To znamená, že kvôli výkupu nehnuteľnosti nie vždy musíte prerobiť. Vďaka investorom, ktorí s nami spolupracujú, dokážeme pri výkupoch nehnuteľností ponúknuť až 80 % trhovej ceny nehnuteľnosti. A čo viac, riešime všetko na kľúč a individuálne vašej situácií či potrebám.

Po výkupe nehnuteľnosti

Rozumieme, že odísť z domova a hľadať si nové bývanie nemusí byť jednoduché. Situácia, ktorá človeka prinútila vzdať sa svojho domova je jednou z tých, ktoré dokážeme riešiť promptne a bez akéhokoľvek zaváhania.

Po predaji vašej nehnuteľnosti klientom garantujeme možnosť prenájmu už predanej nehnuteľnosti, a to až na 3 mesiace. Týmto poskytujeme dostatočný čas na nákup náhradného bývania. Prenájom takmer vždy vychádza z priemernej ceny. Odhadovaná cena je približne 600 eur na mesiac, vrátane nájmu a energií pre dvojizbový byt.

Na čo si dať pozor pri ponukách výkupu?

Existuje množstvo lákavých ponúk výkupu nehnuteľností, ktoré vám garantujú peniaze do 24 hodín či výkup nehnuteľnosti za čo najvyššiu cenu. Z našich skúseností vieme, že prevod vlastníctva môže nejakú dobu trvať, preto negarantujeme takýto malý čas na vyriešenie všetkých právnych povinností z oblasti predaja nehnuteľnosti.

Individuálny prístup je veľmi dôležitý pri riešení výkupu. Stretávame sa s exekúciou či dražbou, preto potrebujeme vedieť dopodrobna informácie ohľadom vlastníctva, zmlúv a mnohé ďalšie potrebné údaje. Nenaleťte na internete na podvodné dotazníky, nezmyselné kalkulačky na výpočet hodnoty nehnuteľnosti či množstvo podvodníkov na telefónoch, ktorí vás chcú pripraviť o nehnuteľnosť aj jej skutočnú finančnú hodnotu.

Projekt Chránime Domovy je tu pre ľudí, ktorí sa ocitli vo finančnej tiesni. Rozumieme situáciám, z ktorých nie je iné východisko ako rýchly predaj nehnuteľnosti. Nech ide o nehnuteľnosť zaťaženú dlhmi, exekúciu, dražbu nehnuteľnosti, refixáciu či odkúpenie družstevného bytu. Neváhajte nás kontaktovať s individuálnou požiadavkou pre maximalizovanie vašej spokojnosti.

Späť na články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *