Čo nevynechať pri inzerovaní nehnuteľnosti na internete?

Internet je v súčasnosti miestom, kde sa predávajú a kupujú nehnuteľnosti či pozemky rýchlosťou svetla. Každá z nehnuteľností je jedinečná, preto je ich inzerovanie nástrojom, ako vyzdvihnúť jej benefity, ktoré môžu zaujať kupujúcich. Ako však inzerovať správne a na čo nezabúdať?

Základom je zrozumiteľný inzerát

Ako prvé je potrebné si uvedomiť, že každá nehnuteľnosť má vlastný charakter, a všeobecne neplatí, že všetky nehnuteľnosti vyhovujú rovnakým ľuďom. A presne toto by mal odrážať váš inzerát.

Je dôležité, aby inzerát obsahoval hlavné charakteristiky popisu nehnuteľnosti, ako je opis samotného bytu alebo domu vrátane jeho vybavenia, rozlohy a aktuálneho stavu. Avšak je dôležité vyhnúť sa nadmerným podrobnostiam a zbytočným detailom. Inzerát by mal byť jednoduchý, stručný a informatívny, s dôrazom na podstatné informácie. Nesnažte sa písať príliš obsiahle texty, ale zároveň nezanedbávajte dôležité aspekty popisu nehnuteľnosti.

Inzerát by mal byť dostatočne stručný, aby neodradil pozornosť potenciálnych záujemcov, ale zároveň by mal obsahovať všetky dôležité informácie. Sústreďte sa na stavbu textu tak, aby bol jasne čitateľný a ľahko zrozumiteľný, pričom nezabudnite zahrnúť všetky relevantné údaje.

Body, ktoré v inzeráte rozhodne nevynechať

1. Popis nehnuteľnosti

Krátky podrobný opis, ktorý je prvým textom charakterizujúcim ponúkanú nehnuteľnosť. Tento opis by mal byť obalom, ktorý používateľovi predstaví ponúkanú nehnuteľnosť.

2. Vybavenie nehnuteľnosti

Uveďte všetko vybavenie, ktoré je lukratívne pre danú nehnuteľnosť. Máte terasu, garáž, či ponechávate v izbách nábytok? Vypíšte všetko, čo by mohlo potenciálnych kupujúcich zaujať.

3. Dispozícia interiéru

Popíšte počet izieb či ich rozloženie, veľkosť alebo usporiadanie. Veľkou výhodou je pridať pôdorys pre lepšiu predstavu záujemcu.

4. Lokalita a orientácia nehnuteľnosti

Podrobne informujte o lokalite, v ktorej sa nehnuteľnosť nachádza. Nezabudnite taktiež na orientáciu nehnuteľnosti, či už bytu alebo domu. Spomeňte občiansku vybavenosť či dopravné spoje.

5. Mesačné náklady na bývanie

Poskytnite záujemcom informácie o očakávaných mesačných nákladoch na bývanie, vrátane poplatkov za energie či správu budovy (v prípade bytu) a iné výdavky, ktoré môžu záujemcovi priblížiť predstavu o výdavkoch.

6. Benefity nehnuteľnosti

Nezabudnite vyzdvihnúť jedinečné benefity, ktoré nehnuteľnosť ponúka. Či už ide o tiché prostredie, bezpečnosť, dostupnosť k rôznym zariadeniam či množstvo ďalšieho. Benefity uvádzajte také, ktoré by mohli zaujať záujemcu o vašu nehnuteľnosť.

Prezentujte nehnuteľnosť

Okrem samotného inzerátu naplneného textom je však potrebné vynaložiť úsilie aj pre ďalšie prvky, ktoré môžu pomôcť s predajom nehnuteľnosti. Profesionálne fotografie, náčrt pôdorysu, videá či 3D snímky sú veľkou konkurenčnou výhodou, vďaka čomu si môžu záujemcovia všimnúť váš inzerát pred ostatnými, podobnými nehnuteľnosťami.

Pokiaľ plánujete predávať svoju nehnuteľnosť z dôvodov, ako je exekúcia, dedičské konanie či dobrovoľná dražba, vieme vám poskytnúť férové riešenie v podobe výkupu nehnuteľnosti. Nielenže môžete dostať až 80 % hodnoty vašej nehnuteľnosti, ale aj samotný výkup a teda zisk z predaja získate v mnohonásobne kratšom čase ako pri tradičnom predaji, či už po vlastnej osi alebo prostredníctvom realitnej kancelárie. S nami máte záruku férovej ceny a možnosti prenájmu vašej nehnuteľnosti až na 3 mesiace po výkupe. Pokiaľ máte o naše služby záujem, neváhajte nás kontaktovať.

Späť na články